A vegán szépség az a környezet és egészségtudatos lény, aki bennünk lakozik. Akiben fájdalmat és együttérzést kelt mások szenvedése, legyen az állat, vagy ember. Aki nem járul hozzá a világméretű éhezéshez, az állatok lélektelen lemészárlásához, környezete, önmaga és földlakó társai pusztításához. Aki békét akar a világban, és tudatosan tesz azért, hogy benne béke legyen. Hiszem, hogy a vegán szépség, mindenkiben ott él. Csatlakozz, hogy felébredj és megismerhesd őt!Az igazi Önmagadat...
2012. május 8., kedd
2012. április 29., vasárnap
2012. április 17., kedd
Pestós fusilli
2012. március 14., szerda
Videoblogból a képernyőre
Március 16-án este 20.00-kor indul életem első főző-nemfőző heti magazinműsora, "Gréta konyhája" névvel a Kölcsey Televízióban és a Nyíregyházi Televízióban. Aki nem tudja nézni az se keseredjen el, mert mindkét televízió honlapján online megtekinthetőek lesznek az egyes részek, és itt is ezen az oldalon.
A videoblogot tehát a televízió képernyőjén folytatom, ami leírhatatlan öröm számomra, egy megvalósult álom :)
Köszönöm mindenkinek aki követi és támogatja munkámat, elkészíti és kedveli receptjeimet, és tovább hirdeti "A vegán szépség" mottóját!♥
A videoblogot tehát a televízió képernyőjén folytatom, ami leírhatatlan öröm számomra, egy megvalósult álom :)
Köszönöm mindenkinek aki követi és támogatja munkámat, elkészíti és kedveli receptjeimet, és tovább hirdeti "A vegán szépség" mottóját!♥

2012. január 11., szerda
Búzahús(szejtán) készítése házilag
Hozzávalók:
-250 gramm sikérpor(szejtánpor)
-só, bors, zöldfűszerek, vegamix
-1kk szódabikarbóna
Mi a szejtán?
A vegetáriánusok körében nagyon közkedvelt alapanyag a szejtán, amelyet húspótlóként tartanak számon. Por állagú, amely nálunk többnyire tönkölybúzából készül, de elvileg készíthető más gabonából is. Sokoldalúan felhasználható, hasonlóképpen mint a hús.
Készítésének pontos leírása:
"A tönkölyjava (búzahús, szejtán) szétválasztásos eljárással készül, amelynek az a lényege, hogy a tönkölylisztből tisztított víz és tengeri só hozzáadásával tésztát készítenek. Pihentetés után vízzel a keményítő nagy részét és a tönkölyfehérjét az erre a célra kifejlesztett berendezésben szétválasztják, csökkentve ezzel a gabonában található szénhidráttartalmat. Ezután a kinyert koncentrátumot vízzel átmossák, majd különböző formákban hőkezelik. A gyártási folyamat végén a tömbös szejtánt darabolják, szeletelik és vákuumcsomagolásban forgalmazzák. " - írja az Új diéta.
Honnan származik?
A szejtán legtöbbször tönkölybúzából készül. A tönkölybúza Mezopotámiából származik, Európába is már a bronzkor ideje óta honos. A Kárpát-medencében régóta használják a mai kenyerek őseinek elkészítéséhez. A IV. században élte fénykorát, amikor az időjárás szélsőségei és a betegségek miatt a többi gabonaféle nem termett, a tönköly viszont virult. Egy időre feledésbe merült, de napjainkban megint nagyon közkedvelt lett.
Mit tartalmaz?
Fehérjén kívül tartalmazza még szint az egész B-vitamin családot, niacint, E-vitamint, rezet, vasat, mangánt, cinket, magnéziumot, kalciumot, foszfort és szelént.
Mi készüljön belőle?
Bármi, ami szeletelt húsokból készülhet(ragu, aprólék, Brassói, gyros, de akár ránthatjuk, vagy tempura-sör, palacsintatésztába is mártogathatjuk.
Húsdarálón, vagy gépben ledarálva pedig darálthúsként használhatjuk fel fasírtokhoz, bolognai szószhoz, vagy töltött káposztába stb...
Tipp: Ha túl sokat készítettünk akkor a maradékot lefagyaszthatjuk, vagy főzővizével egy hétig hűtőben is tárolhatjuk.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)